התייעלות אנרגטית

התייעלות אנרגטית היא כלל הפעולות הנעשות להפחתת צריכת האנרגיה של מכשירים, מתקנים ומבנים. הפחתה כזו במבנים נעשית באמצעות תהליכים שונים כמו למשל שיפור מערכות, ניהול ובקרת השימוש ועוד… המשמעות המיידית של תכנון אנרגטי נכון היא הקטנת צריכת החשמל של מערכות המיזוג, המים והתאורה בנוסף להשגת תנאי פנים נוחים, תחושה טובה יותר של המשתמשים ושמירה על ערכים בריאותיים, כלומר בניין "בריא" יותר וחסכון ניכר בעלויות שימוש באנרגיה.

המדינה תומכת בתהליכים של התייעלות אנרגטית כחלק מתפיסה כוללת של שמירה על איכות הסביבה ובארגונים רבים מתקיימת כיום חשיבה בנושא כחלק מעולם האחריות הסביבתית וקיימות.
פרוייקטים של התייעלות סביבתית חשובים במיוחד כאשר מדובר במבנים קיימים ובמיוחד ישנים. שנים של תחזוקה לקויה, מערכות ישנות ובלויות, ביצוע לא מושלם כבר בשלב הבניה\התקנה או תכנון שגוי, גורמים לכך שעלויות האנרגיה השוטפות של הבניין גבוהות מאד, כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומציעים בחינה מקצועית של אפשרויות ההתייעלות האנרגטית ומשמעותן.

משרדנו מספק ייעוץ, תכנון וליווי שוטף בתהליכי התייעלות אנרגטית בהיקפים ומורכבויות שונות ,החל משלב האיפיון ובדיקת היתכנות ראשונית, דרך התכנון המפורט, ליווי הביצוע ועד להפעלת המערכות השונות.

לבדיקה מקצועית וייעוץ – צור עימנו קשר

פרויקטים של התייעלות אנרגטית לדוגמא:

  • שדרוג מערכות מיזוג בניין משרדים עם מקורר מים.
  • בחינת מערכות ואפיון עתידי למבנה משולב משרדים ומעבדות כימיות.
  • בחינת מערכות והמלצות לשדרוג בכפר נוער.